Bez kategorii

Akcja rusza !!! Działamy!

Kochani,

 

na początku chciałam Wam bardzo podziękować, razem z Gosią i jej rodzinką za Wasze życzliwe słowa, gorące serca, ciepłe komentarze i udostępnienia. Dzięki temu naprawdę wierzymy, że uda nam się uzbierać środki i ogród będzie cieszył dzieciaczki może już od najbliższej wiosny. Tych, którzy nie czytali ostatniego postu o tym jak i dlaczego powstał ten ogród sensoryczny odsyłam tu – KLIK.
 
 
Bo przypominam – zbieramy środki na ogród sensoryczny dla tej słodkiej dwójeczki maluchów 🙂 
 
 
W ostatnim czasie kontaktowałam się z kilkoma producentami kostki brukowej. Myślałam, że będę mogła podzielić się jakąś dobrą wiadomością, że już coś mamy – dlatego też przez pewien czas się nie odzywałam, ale procesy decyzyjne w firmach są złożone, trwają długo i póki co niestety nadal musimy wliczać ją do budżetu. Nawiązałam też fajny kontakt z producentem produktów dla osób niepełnosprawnych, może i z tego coś wyniknie, zobaczymy. 

Jeśli chodzi o kosztorys, to przedstawia się on następująco:

 
Wiem, kwota nie jest mała, ale tak jak już pisałam największym składnikiem jest tu kostka z ułożeniem o szerokości 1,3 m, tak aby mogły po niej spokojnie poruszać się wózki. Jakość ułożenia powinna być wysoka, bo ta nawierzchnia musi być równiutka ze względu na złą tolerancję wstrząsów przez dzieci. Oczywiście, jeśli znacie dobrą ekipę, która mogłaby się podjąć wykonania tego zakresu prac (przypominam – w rejonie Koszalina), to prosimy o przesłanie danych kontaktowych. 
 
Koncepcja ogrodu sensorycznego wraz ze ścieżkami, rozmieszczeniem roślin
 

Jeśli chodzi o rośliny posiłkowałam się różnymi cenami ze szkółek z internetu. Wiadomo, że pomiędzy regionami występują różnice cenowe, dlatego starałam się przyjmować niskie lub średnie ceny gł. za byliny i trawy, które szybko urosną. Dość dużo kosztują, jak pewnie zauważyliście, drzewka, ale starałam się uwzględnić takie, które nie są bardzo duże, ale od razu zapewnią jakiś efekt wizualny… Czas jest w tym przypadku niezwykle cenny… A po Wszystkich Świętych spróbuję skontaktować się jeszcze ze szkółkami, być może któraś z nich podeśle Gosi wybrane rośliny. A może Wy macie jakieś zaprzyjaźnione szkółki, które zechcą wysłać coś z tej listy?

 

Przekrój przez ślimak-siedzisko do stymulacji stóp

 

Potrzebujemy też łódkę… Jeśli ktoś z Was posiada taki sprzęt zakamuflowany w jakiejś stodółce czy garażu i nie ma z niego użytku – my go z chęcią przygarniemy 🙂 
Możemy już zacząć zbiórkę!
Akcja rusza!!!!!!
 
Oto link:
 
 

W końcu padło na adres zrzutka.pl. Wybrałam tę stronę, bo daje możliwość zmiany kwoty w trakcie trwania zbiórki, np. gdy ktoś przekaże nam kostkę, łódkę, czy rośliny – wówczas zmniejszymy docelową wartość zbiórki o ich równowartość. Możemy też wpływać na długość czasu zbiórki.

 

Przy wpłacie błyskawicznej jest co prawda prowizja dla portalu – 3,5%, ale przy niewielkich wartościach, dokładnie do 28 zł złotych jest to 1 zł. A o takie wpłaty najbardziej prosimy – np. o 5 zł, bo dla osoby pracującej jest to odpowiednik jednej kawy w kawiarni lub ciastka, z którego można zrezygnować na poczet stworzenia dobrego miejsca wypoczynku i terapii, tuż przy domu, dla tych dzieciaczków.

Teraz już pozostaje liczyć na ludzi dobrej woli – zatem działajmy, udostępniajmy. Wierzę, że nam się to uda. Podaję kod do banera (takiego jak u mnie po prawej stronie na górze bloga). Skopiujcie i wklejcie na blogu lub Waszej stronie:
<iframe width=”280″ height=”400″ src=”https://zrzutka.pl/cbd68p/widget/13″ frameborder=”0″ scrolling=”no”></iframe>

Niech się dzieje i to niech się dobrze dzieje! Dziękujemy za każdy nawet najdrobniejszy gest 🙂 Wierzymy, że dobro powraca!

Pozdrawiam Was serdecznie 🙂 !!!

 

9 thoughts on “Akcja rusza !!! Działamy!

  1. Karolinko, oczywiście, że się nie gniewam. Bardzo się cieszę, że o tym napisałaś u siebie i udostępniłaś tak dużo informacji.
   Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  2. Aniu, jedna osoba z mojego bloga chciała dorzucić coś od siebie, ale wyszło jej, że "użytkownik nie zorganizował zrzutki publicznej"(zresztą jak wejdziesz w komentarze pod tą notką, to sama zobaczysz o co chodzi). Czy to jakaś awaria, czy może coś źle robi? Bo nie wiem co jej odpowiedzieć.

 1. Aniu cieszę się ogromnie, że wszystko już ruszyło! Będę regularnie zamieszczać na swoim Fpage informacje od Ciebie. Mój blog niewielki, ale dobre i kilka złotych od jak największej ilości osób, tak jak piszesz, a im więcej osób tym fajniej. Jest energia, jest siła i a Ty jesteś wielka! Pozdrawiam!

  1. Basiu, dziękuję Ci za ciepłe słowa 🙂 I daj spokój – wcale nie jestem wielka, nie zawstydzaj mnie 🙂 Po prostu widzę szansę na pomoc to ją wykorzystuję. Przecież to naturalne 🙂 Oby tylko plan się powiódł, choćby częściowo.
   Dziękuję za Twoje zaangażowanie – cieszę się, że tak aktywnie pomagasz. To bardzo fajny i ważny gest!
   Pozdrawiam 🙂

  2. Aniu nie wiem jak wkleić ten banerek. Mam stronkę w WordPress ale nie jestem bardzo mocno obiegana w tych sprawach na kompie i robie wszystko intuicyjnie. Podpowiesz? Może dam radę?

  3. Basiu,

   jeśli chodzi o wordpressa to dopiero się go uczę, bo własnie opracowuję tam swoją nową stronę.
   Ale zapytałam kolegi i wklejam co mi poradził:

   trzeba wkleić dokładnie kod tego taga iframe w miejsce na stronie w którym ma być, atrybuty width i height można dopasować ale nie jakoś drastycznie – trzeba znaleźć miejsce o mniej więcej tych wymiarach

   np w pasku bocznym bloga:
   doklejasz ten kod iframe zaraz za trescia sidebara. Wyślę Ci na priv prevkę, gdzie mniej więcej szukać tego miejsca i kod sidebar z naszym banerem, bo nie pozwala mi tu na publikację…

   Albo, bardziej intuicyjnie – wejdziesz na:
   Kokpit, wygląd, tam klikasz widget i przeciagasz widget "Tekst" do Sidebar i do niego wklejasz ten kod iframe

   Pierwszy sposób pozwala Ci umiescić baner gdziekolwiek, drugi tylko w zdefiniowanych miejscach. Przy pierwszym sposobie warto zrobić kopie i zapisać gdzieś w pliku tekstowym aby można było przywrócić w razie popsucia kodu 🙂

   powodzenia ! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *