Bez kategorii

Zapowiedź wywiadu dotyczącego hortiterapii i zbiórki c.d.

 
Nasza akcja zbiórki środków na ogród sensoryczny jest nadal w toku i nabiera tempa. Zgłosiła się do nas (do Gosi i do mnie) dwójka wspaniałych osób, które poruszone historią tej dotkniętej chorobą rodziny postanowiła czynnie zaangażować się w zbiórkę środków: Pani Agnieszka i z mężem Ferdynandem. Mam nadzieję, że niedługo podzielimy się z Wami dobrymi informacjami o skutkach ich działań. (więcej o akcji można przeczytać w poprzednich wpisach lub TU).
 
Ponadto, mam nadzieję, że zainteresuję Was wiadomością o tym, że jestem umówiona na rozmowę/wywiad ze specjalistką, która nadzoruje unikatowy program wykorzystania leczenia wspomagającego z wykorzystaniem hortiterapii (leczenie poprzez ogrodnictwo) w Wojewódzkim Specjalistyczny Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika  w Krakowie. 
 

 

 
Program ten jest prowadzony we współpracy we współpracy z Ogrodem Botanicznym UJ, Uniwersytetem Rolniczym oraz kierunkiem kształcenia terapii zajęciowej AWF. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do pacjentów oddziału rehabilitacji neurologicznej.
 
 
 
 

Szpital ma w tym zakresie już kilkuletnie doświadczenie, prowadzą ten program od 2011 roku. Metoda ta, choć stosunkowo dostępna, jest w Polsce za rzadko wykorzystywana. Mam nadzieję, że ten wywiad przybliży nam jej zalety oraz wskaże rozwiązania do zastosowania we własnym otoczeniu.Poniżej znajdziecie linki do krótkich audycji radiowych transmitowanych w Radio Kraków. 

 
(hortiterapia czyli leczenie ogrodem)
(niekonwencjonalne metody leczenia:
dogoterapia, hortiterapia, muzykoterapia)

Do usłyszenia niebawem 🙂
Pozdrawiam
 
Źródła zdjęć:
odlqc.org
http://www.telegraph.co.uk/gardening/10862087/Horticultural-therapy-Gardening-makes-us-feel-renewed-inside.html?fb

 

 

 

 

3 thoughts on “Zapowiedź wywiadu dotyczącego hortiterapii i zbiórki c.d.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *