Bez kategorii

Aktualny stan zbiórki na ogród sensoryczny dla Maksia i Polci

 

Nadszedł czas, aby podsumować stan obecny naszej zbiórki.

Spieszę też donieść, że w międzyczasie, dokładnie w czerwcu – miałam przyjemność spotkać się z Gosią i jej rodziną – tuż przed dorocznym zjazdem rodzin z dziećmi z chorobą Leigha odbywającym się w Wieliczce. A na dowód załączam Wam zdjęcia – pozdrawiamy Was z Gosią i jej mamą 🙂 – z Rynku w Krakowie, gdzie spotkałyśmy się na krótkim spacerze i gorącej czekoladzie w Nowej Prowincji (tam jest najlepsza!).

Od rozpoczęcia akcji doświadczamy wiele życzliwości i zaangażowania z Waszej strony. Jest tak do dziś – właśnie kilka godzin temu dostałam maila od sympatycznej Pani Justyny, która zainteresowała naszą zbiórką kolejne grupy osób chcących wesprzeć powstanie ogrodu. To naprawdę bardzo budujące. Nie dajmy sobie wmówić, że jest mało osób otwartych na innych, nie jest tak źle – często wystarczy zrobić pierwszy krok, powiedzieć o potrzebach, pokazać problem… i na naszej drodze mogą pojawić się właściwe osoby.

No to do rzeczy – co się udało:

1) Zostały zebrane środki na kostkę brukową – anonimowy darczyńca pokrył całą kwotę; kostka jest już zakupiona. Na zdjęciu poniżej dowód z pięknym serduchem od dzieciaczków 🙂
Dodatkowo grupa osób zaangażowanych w zbiórkę ustaliła atrakcyjną cenę kostki – rabat blisko 50 %.

 

 
 2) Od jednego z tartaków otrzymaliśmy drewno na wykonanie skrzyń drewnianych do symulacji dłoni/zmysłu dotyku i węchu oraz na pergole, a z kolei zaprzyjaźniony z życzliwymi nam osobami stolarz je dla nas zmontuje.

3) Zgłosiła się do nas firma, która zakłada nawodnienie ogrodowe i zadeklarowała darmowe założenie instalacji nawadniającej.

4) O tym już pisaliśmy, ale wspomnę raz jeszcze – mamy wszystkie rośliny do ogrodu od jednej ze szkółek z woj. dolnośląskiego.

5) Bardzo aktywnie wspiera nas od dłuższego czasu Krakowskie Forum Hortiterapii – na każdym spotkaniu mówimy o aktualnym stanie zbiórki, niektórzy uczestnicy dokonują wpłat na ten cel, wielu uczestników żywo interesuje się tym jak nam można pomóc.

6) Na zrzutce na dzień dzisiejszy, tj. 9-ty lipca mamy 5 180 zł :-)!

 

 

Jeszcze w lipcu, w drugiej połowie, zaplanowane jest rozpoczęcie prac brukarskich. Na przełomie lipca i sierpnia lub co jest pewnie bardziej prawdopodobne – na początku sierpnia wstępnie planujemy dowóz i sadzenie roślin. Będziemy potrzebować pomocników 🙂

Dodatkowo dzięki przyjaciółce rodziców Polci i Maksia trwają rozmowy o wymalowaniu mini muralu ze Spongebobem dla Maksia w kąciku morskim. Uważamy, że najlepiej sprawdzą się tu ekrany z plexi, których nie mamy. Może ktoś z Was dysponuje takimi? Np 4 sztuki o wymiarach 1m x 2.5m. I dodatkowo podpowiedziałby rodzicom lub mógłby pomóc im je zamontować?

Kwota docelowej zbiórki została już zaktualizowana – jest pomniejszona o wartość kostki i drewna.

Obecnie tak wygląda zaktualizowany kosztorys – tam gdzie mamy wyzerowane pozycje mamy już materiały. Zbieramy na pozostałe elementy.

 

 

Na szczęście docelowa wartość zbiórki stale nam maleje 🙂 Na chwilę obecną na zrzutce mamy już 38 % z potrzebnych środków :-)!

Pieniądze, które wpłyną jeszcze ewentualnie na konto zrzutki – jeśli jeszcze możecie bardzo prosimy o jakiekolwiek wpłaty – zostaną przeznaczone na opłatę ekipy budowlanej, zakup łódki (chyba, że ktoś z Was może nam jakąś przekazać – może być używana, uszkodzona – chodzi o stymulację zmysłu równowagi dla Maksia i oczywiście o zabawę), transport roślin, zakup i transport ziemi, kory i pozostałych materiałów budowlanych – np. elementów na podniesienie rabaty w strefie wzrokowo-zapachowej. Podaję link do strony ze zbiórką środków – KLIKNIJ TUTAJ.

Jeszcze raz dziękujemy tym z Was, którzy zdecydowali się zaangażować w akcję pomocy naszym bohaterom  🙂  Działamy dalej!

 

5 thoughts on “Aktualny stan zbiórki na ogród sensoryczny dla Maksia i Polci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *